ЗА МЕЖІ. Виставка Сергія Сабакаря

COVER copy

Виставка “За межі”
Сергій Сабакарь

6 – 20 червня, 2016,
арт-центр Closer
Київ, вул. Нижньоюрківська, 31

Відкриття: 6 червня, понеділок, 19.00
Вхід вільний

Виставка “За межі” – створена з серії відеоанімацій просторова інсталяція у чорному виставковому просторі арт-центру Closer.

Матеріалом для анімацій стали відео з вуличних акцій і протестів, що циркулюють у медіапросторі, але найчастіше зафіксовані самими протестувальниками. Кожне відео вже є фрагментом. Але художник вдається до ще більшого абстрагування і фокусується тільки на конретних жестах – жестах насилля. Чи можна зрозуміти протест із такого відео? Чим він є – захистом чи нападом?

За спостереженням зі сторони слідує його репрезентація. З якого боку і як дивиться той, хто передає побачене іншим, приміром, за домогою відео? Автор відбирає, переробляє, спотворює репрезентоване у відео, повертає напрямок. Художник використовує медіа так, як це часто роблять засоби масової інформації. Слідуючи за зображенням, за документальним фрагментом дійсності, він кардинально його змінює.

Медіа – площина реальності, де також мають місце жест, протест, насилля.
Подібні, навіть рівнозначні акти, побачені на відео, не означають рівнозначності ситуацій.
Отже, йдеться не тільки про межі екрану, але й про межі розуміння того, що бачимо на ньому.

———————-
Сергій Сабакарь, художник, викладач малюнку в Національній академії образотворчного мистецтва і архітектури, живе та працює в Києві.