СТУП. Виставка Лесі Хоменко

Виставка Лесі Хоменко «СТУП»
stup
4 листопада о 19.00 персональною виставкою Лесі Хоменко «Ступ» арт-центр Closer відкриває новий, більший експозиційний простір.

Леся Хоменко – співзасновниця групи Р.Е.П. і кураторського об’єднання ХУДРАДА.

Художниця програмно працює з живописом, переосмислюючи досвід, отриманий в Київській Академії мистецтв.
Широкій публіці роботи Лесі відомі переважно за низкою серій «Дивокрай», «Дачні мадонни», «Гіганти».
Крім гострих тем, роботи авторки завжди порушують питання про місце картини в інформаційному та культурному полі.
Леся Хоменко повернулася до живопису після тривалої перерви, пов’язаної з подіями на Майдані і початком війни. Протягом двох років вона досліджувала слабкість і вразливість художньої мови в медійному просторі. Тепер художниця повернулася до роботи, пов’язаної з деконструкцією фігуративу і, власне, тіла картини. «Якщо на початку 2013 року тему втрати цілісності людського тіла я бачила як порушення загальноприйнятих норм, то після досвіду війни, фізичної деконструкції життя, моя робота набула нового змісту»*.

Нову виставку побудовано як певну історію – художниця поступово розвиває метод виходу за межі картини, перетворюючи її на об’єкт. Художницю цікавить картина не як площина із зображенням, а як сума елементів: полотно, фарба, зображення, підрамник.
«Живопис на підрамнику завжди дуже герметичний до навколишнього простору. Він наче промовляє: я на виставці затримаюсь ненадовго, моя мета – опинитися в колекції. Картині не цікаво, в яких умовах її показують, вона має обмежені кордони. Мої роботи «капітулюють» перед виставковим простором. Вони сповзають з підрамників, показують свій тил, переносячи зображення на периферію. Виставковий простір – це не стерильний «куб», а публічний простір, по відношенню до якого герметичною являється художня майстерня»*.
___
Відкриття 4 листопада о 19:00
Арт-центр Closer
Київ, вул. Нижньоюрківська, 31
Виставка триватиме до 21 листопада
Вхід вільний

* — Леся Хоменко

Добавить комментарий